in UX bez kategorii, UX subiektywnie

Użyteczna strona konferencji

Wraz z rozpoczęciem roku akademickiego ruszyły konferencje branżowe… jest w czym wybierać. Na wszystkich nie da się oczywiście być, ale czasami warto rzucić okiem na agendę. Warto wiedzieć co w trawie piszczy. Zauważyłem pewną tendencję do zaniedbywania stron mobilnych konferencji… Rozumiem – niski budżet i gotowe rozwiązania, ale większość konferencji ma po prostu tragiczne rozwiązania mobilne.

Gotowe skórki wordpressa, czy też dedykowane rozwiązania. Wszystko się jeszcze broni na desktopie – tutaj bardziej kwestia gustu (aczkolwiek hambureger menu na desktopie nadal kłuje w oczy). Ale prawdziwa jazda zaczyna się na ekranach mobilnych. Rozmiar fontu, rozmieszczenie elementów, architektura informacji – to wszystko zamienia się w nieśmiałe hasła pisane na murach z błędem w środku… :)

Aby nie było, że tylko narzekam… Proszę bardzo: makieta strony www konferencji. Free for commeracial and any fucking other use… have fun :)  LINK DO MAKIETY Bez strony głównej, bo to zawsze kwestia indywidualna…